Matura z angielskiego z Kahootem w tle

Czy przygotowania do matury można połączyć z dobrą zabawą?
Jak najbardziej! Do takiego wniosku doszli również maturzyści z klas 3C1 oraz 4ti1, którzy wzięli udział w projekcie "Matura i Kahoot!" Celem projektu było stworzenie zestawów ćwiczeń w aplikacji Kahoot, którą wszyscy bardzo lubią.

Uczniowie, pracujac samodzielnie lub w parach, opracowali 17 quizów leksykalnych i gramatycznych z języka angielskiego oraz języka niemieckiego. Równie ciekawe, jak tworzenie, jest obecnie "testowanie" przygotowanych zestawów. Uczniowie sprawdzają poprawność użytych struktur, zwracając szczególną uwagę na prawidłową pisownię, a jednocześnie poszerzają swoją wiedzę i umiejętności.

Dodatkowy dreszczyk emocji wprowadza też element rywalizacji, który sprawia, że uczniowie bardzo mocno angażują się, aby zająć miejsce na podium. Jak twierdzą niektórzy, to jeszcze nie koniec i planują tworzenie kolejnych quizów.
Koordynatorem projektu jest p. Wioletta Leśniewska.