4 października, w rocznicę śmierci św. Franciszka z Asyżu – patrona zwierząt, które nazywał swoimi „braćmi mniejszymi” – rozpoczyna się Światowy Tydzień Zwierząt. Natomiast cały miesiąc październik został ogłoszony Międzynarodowym Miesiącem Dobroci dla Zwierząt.
Z tej okazji Klub Wolontariusza wspólnie z Samorządem Uczniowskim ogłasza akcję:
„Bądźmy dobrzy dla zwierząt”.
W ramach akcji:
•zbieramy karmę i akcesoria dla psów i kotów ze schroniska, potrzebne na zimę,
•zbieramy orzechy dla wiewiórek, aby mogły zrobić zapasy na zimę,
•uczestniczymy w spotkaniach ze specjalistami z zakresu zoologii, ekologii, dietetyki, a także z lekarzami weterynarii i behawiorystami,
•promujemy ideę wolontariatu na rzecz zwierząt oraz przypominamy o ich prawach.
Koordynatorki akcji:
p. Anna Maliszewska, p. Monika Szulc, p. Urszula Biegańska, p. Izabela Skrobek.
„Bądźmy dobrzy dla zwierząt”.
W ramach akcji:
•zbieramy karmę i akcesoria dla psów i kotów ze schroniska, potrzebne na zimę,
•zbieramy orzechy dla wiewiórek, aby mogły zrobić zapasy na zimę,
•uczestniczymy w spotkaniach ze specjalistami z zakresu zoologii, ekologii, dietetyki, a także z lekarzami weterynarii i behawiorystami,
•promujemy ideę wolontariatu na rzecz zwierząt oraz przypominamy o ich prawach.
Koordynatorki akcji:
p. Anna Maliszewska, p. Monika Szulc, p. Urszula Biegańska, p. Izabela Skrobek.
