Mikołajki w kinie Helios

received_3695314630742799
Z okazji zbliżających się "Mikołajek" 5 grudnia uczniowie i nauczyciele ZSP nr 1 odwiedzili kino "Helios" w Piotrkowie Trybunalskim.
W ramach edukacji filmowej, wzięli udział w projekcji filmu "Chłopi". Film to adaptacja powieści Władysława Reymonta o tym samym tytule, która ukazuje życie na wsi na przełomie XIX i XX w. Życia, którego cykl wyznaczają zmieniające się pory roku i prawa przyrody. Ukazana w filmie codzienna praca mieszkańców wsi, miłość i nienawiść, twarde reguły życia w małej społeczności, czy też konflikt między członkami rodziny wskazują na uniwersalny i wciąż aktualny charakter opowiedzianej historii.

Podczas multimedialnej lekcji, która poprzedziła projekcję filmu, dowiedzieliśmy się, jaką techniką został stworzony ten barwny, dynamiczny obraz. Uczniowie zaś mieli możliwość porównania powieści, którą już czytali z jej filmową adaptacją.