Najważniejsza jest pasja

SZOK
28 i 29 września Politechnika Łódzka powitała gości Łódzkiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2015. Do dyspozycji maturzystów stawiły się uczelnie i wydawcy z całej Polski, możliwe były indywidualne konsultacje z doradcami zawodowymi.
Wielki strach i wielkie emocje przedmaturalne po latach zamienią się w fantastyczne wspomnienia. Aby tak się stało należy już teraz zadbać o bardzo dobre przygotowanie się do matury i do przyszłych wyborów: zawodu, studiów i całej przyszłej kariery zawodowej.

Właśnie dlatego, aby pomóc maturzystom pojechaliśmy, jak co roku, na Łódzki Salon Maturzystów.

Osoby, które wypełniły ankietę dotyczącą dalszych planów po ukończeniu szkoły średniej, mogły odebrać na stoiskach Perspektyw „Informator dla maturzystów”. Zawiera on wiele danych o zawodach, a przede wszystkim o uczelniach, kierunkach i przedmiotach branych pod uwagę podczas rekrutacji.

Podczas trwania Salonu odbywały się spotkania, na których przyszli abiturienci mogli zdobyć bardzo dużo informacji, dotyczących głównie ofert szkół wyższych z regionu łódzkiego. Również zaprezentowały się szkoły wyższe z innych miast, m.in. z Warszawy i Kielc.

Młodzież z naszej szkoły podczas rozmów z przedstawicielami chętnie dowiadywała się o kierunkach i uczelniach wyższych, warunkach zamieszkania w akademiku, korzystania ze stypendiów oraz możliwościach wyjazdów w ramach różnych programów dla studentów.

Mieli również okazję zapoznać się z arkuszami egzaminacyjnymi, które dostępne były na stoisku OKE i OPERONU.

Nasi uczniowie uczestniczyli w wykładzie o  tzw. kompetencjach miękkich, które obecnie są coraz ważniejsze dla  pracodawców.  Dowiedzieli się również, jakie są obecnie panujące trendy na zmieniającym się rynku pracy, jakie są zawody przyszłości.

Łódzki Salon Maturzystów 2015, jak wynika z rejestracji, zgromadził około 10 tys. gości.

Nie kierujcie się modą ani fałszywymi obietnicami.

Najlepszą podpowiedź o przyszłym zawodzie i studiach znajdziecie we własnych marzeniach.

Pamiętajcie, że zawsze możecie skorzystać z porady Waszego doradcy zawodowego, którego gabinet, czyli Szkolny Ośrodek Kariery znajduje się w naszej szkole.

Agnieszka Sajkowska
Szkolny doradca zawodowy