Naukowo - Mikołajkowo

received_345662084741979
W tygodniu okołomikołajkowym odbyły się w naszej szkole lekcje otwarte: Naukowo - Mikołajkowo. Przeprowadziły je Panie Anetta Grudzień i Anna Maliszewska w klasie 1 ti2 w piątek 1. grudnia i w klasie 1 tb2 w piątek 8. grudnia.
Prowadzące zapoznały uczniów i nauczycieli z kilkoma legendami o Mikołaju, a także z wiadomościami dotyczącymi jego narodzin, dzieciństwa i działalności. Wszyscy mieli możliwość wirtualnej podróży do zimowej wioski Świętego Mikołaja, gdzie mogli wesoło, kolorowo, a przede wszystkim świątecznie, spędzić czas korzystając z zimowych atrakcji: na kuligu, w zoo, na lodowych zjeżdżalniach.

Radosna atmosfera nie przeszkodziła młodzieży w dokonaniu analizy działalności tej zimowej krainy w aspektach proekologicznych i ekonomicznych.

Wszyscy z ochotą rozwiązywali też zagadki, krzyżówki i quizy świąteczno - matematyczne.

Okazało się też, że wiele śmiechu dostarczyć mogą zajęcia ruchowe przygotowujące do sprzątania przedświątecznego.