W dniach 24-26.11.2025 r. uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę, której kolejnymi etapami było zwiedzanie trzech miast w dwóch krajach. Dzień pierwszy to wizyta w Poznaniu z Ostrowem Tumskim, Starówką i renesansowym ratuszem.
Kolejne dni to eksplorowanie dwóch miast naszych zachodnich sąsiadów. Mogliśmy podziwiać atrakcje Berlina począwszy od historycznych miejsc jak pozostałości muru berlińskiego czy budynek Reichstagu, przez Plan Bebela z budynkami uniwersytetu po nowoczesną architekturę Placu Poczdamskiego. Na trasie zwiedzania nie zabrakło oczywiście symboli Berlina: Bramy Brandenburskiej i wieży telewizyjnej (Fernsehturm). Dodatkową atrakcją byla wieczorna wizyta na jarmarku bożonarodzeniowym.
Ostatniego dnia wycieczki zwiedziliśmy w Poczdamie kompleks pałacowy Sanssouci oraz niedawno odnowione stare miasto i dzielnicę holenderską.
Opiekunki zorganizowały też wieczór tokeracji i życzliwości oraz wieczór gier planszowych i towarzyskich. Wyjazd pozostanie w pamięci uczestników nie tylko dzięki wrażeniom poznawczym, konfrontacji umiejętności językowych, ale też jako początek integracji między klasamii, nawiązania nowych znajomości i budowania dobrych relacji.
Ostatniego dnia wycieczki zwiedziliśmy w Poczdamie kompleks pałacowy Sanssouci oraz niedawno odnowione stare miasto i dzielnicę holenderską.
Opiekunki zorganizowały też wieczór tokeracji i życzliwości oraz wieczór gier planszowych i towarzyskich. Wyjazd pozostanie w pamięci uczestników nie tylko dzięki wrażeniom poznawczym, konfrontacji umiejętności językowych, ale też jako początek integracji między klasamii, nawiązania nowych znajomości i budowania dobrych relacji.
