Obchody Światowego Dnia Poezji

20180323_095919
Dzień 21 marca 2018 roku, pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, ustanowiono  Światowym Dniem Poezji.
Święto to stało się impulsem dla promocji poezji poprzez organizację różnorodnych wydarzeń poetyckich. W ramach obchodów Światowego Dnia Poezji w naszym mieście zorganizowano szereg akcji, których celem było promowanie czytania i słuchania poezji oraz zwrócenie uwagi na trwałą obecność tekstów poetyckich w codziennym życiu.

Uczniowie naszej szkoły także promowali poezję. 23 marca gimnazjaliści wzięli udział w spotkaniu poetyckim przygotowanym właśnie z tej okazji.

W związku z tym,  że rok 2018 ogłoszono rokiem Zbigniewa Herberta, uczennice   klasy drugiej i trzeciej gimnazjum pod kierunkiem pani Ewy Szmańdy  przybliżyły zebranym poezję  tego współczesnego, zmarłego przed dwudziestoma laty poety, czcząc tym samym jego pamięć. Na zakończenie każdy uczestnik spotkania otrzymał drobny, liryczny upominek - najcenniejsze wartości zamknięte w poetyckich wersach.

E. Szmańda