Ogólnopolski Tydzień Kariery

Z8 (1)
Wyprawa na 3 K: Kariera, Kompetencje, Kreatywność...
W dniach 18 i 19 października 2021 r., w ramach OTK – Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery pt. ,, Wyprawa na 3 K: Kariera, Kompetencje, Kreatywność”, odbyło się spotkanie uczniów klas maturalnych z Paniami: Aleksandrą Zając i Ewą Mrozińską z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej.

Uczniowie podczas prelekcji dowiedzieli się: Co to jest kariera?  Jak dążyć do celu? Jak pokonywać trudności? Jakie posiadamy umiejętności? Co to są kompetencje miękkie i twarde? Jakie kompetencje są bardziej cenione przez pracodawcę? Co to jest kreatywność? Jakie będą popularne zawody przyszłości? Czym kierować się przy wyborze studiów wyższych? A także gdzie pozyskać dofinansowania do rozpoczęcia działalności gospodarczej?

Panie zachęcały również do indywidualnych spotkań w siedzibie CIiPKZ aby rozwiązać i przeanalizować testy kompetencji  oraz predyspozycji zawodowych.

Młodzież słuchała uważnie, chętnie podejmowała dyskusję z Paniami oraz zadawała liczne pytania. Kilka osób było zainteresowanych indywidualnymi  rozmowami po wykładzie. Spotkania przebiegły w miłej i radosnej atmosferze.
Dziękuję wszystkim obecnym.

Małgorzata Siatkowska – szkolny doradca zawodowy.