Ogólnopolski Tydzień Kariery

received_294994653339562
Dziś nasza szkoła przyłączyła się do akcji zorganizowanej w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, który trwa od 16 do 21 października 2023 roku.
Przedsięwzięcie zainicjowane zostało przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych.
Tegoroczne hasło przewodnie OTK brzmi: „Talent i praca - to się opłaca”. Jego adresatami i docelowymi odbiorcami są wszyscy potrzebujący profesjonalnego wsparcia w planowaniu kariery, a w szczególności młodzież szkolna.

Spotkanie klas maturalnych odbyło się z Panią Ewą Mrozińską z CPKZ w Piotrkowie Trybunalskim.

Maturzyści mieli możliwość rozmowy z Panią na temat inwestowania w rozwój swoich talentów. Mogli poznać rodzaje talentów wg testu Gallupa, zorientować się jak użyć sztucznej inteligencji w budowaniu kariery i profesjonalnego wizerunku czy dowiedzieć się jak wykorzystać swoje mocne strony w pracy zawodowej.

Prelegentka zachęcała do skorzystania z Projektów Unijnych, bonów na zasiedlenie, szkoleń oraz podjęcia stażu. Uczniowie dowiedzieli się skąd pozyskać środki na rozwój własnej działalności.

Warto pamiętać, że znajomość swoich mocnych stron i umiejętne z nich korzystanie, to sposób na dopasowanie się do nieustannie zmieniającego się rynku pracy.

Koordynator spotkania OTK
Małgorzata Siatkowska - Szkolny Doradca Zawodowy.