W dniu 22 września 2025 roku uczniowie klas 4D, 4B i 3tc odwiedzili Państwe Muzeum Auschwitz - Birkenau w Oświęcimiu.
Pani Edukator w przejmujący sposób przedstawiła brutalną historię ofiar tego miejsca, skalę zbrodni i cierpienia, które aby zrozumieć trzeba zobaczyć na własne oczy.
Przypomniała również postać Witolda Pileckiego patrona naszej szkoły, jego odwagę i poświęcenie w imię walki o prawdę.
To była poruszającą lekcją, która na długo pozostanie w naszej pamięci.
"Kto nie pamięta historii, skazany jest na jej ponowne przeżycie”.
Przypomniała również postać Witolda Pileckiego patrona naszej szkoły, jego odwagę i poświęcenie w imię walki o prawdę.
To była poruszającą lekcją, która na długo pozostanie w naszej pamięci.
"Kto nie pamięta historii, skazany jest na jej ponowne przeżycie”.
