PODSUMOWANIE ZBIÓRKI ELEKTROŚMIECI W ROKU SZKOLNYM 2020-2021

Elektrosmieci
Zebrano 866 urządzeń elektrycznych...
Pomimo utrudnień logistycznych, spowodowanych zmianą organizacji pracy szkoły w czasie pandemii, również w roku szkolnym 2020-21 prowadziliśmy zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Oprócz samej zbiórki, niezależnie od sposobu prowadzenia zajęć lekcyjnych, w ramach zajęć z wychowawcą podejmowane były zagadnienia proekologiczne. Omawiane były m.in. problemy z utylizacją "elektrośmieci" i zagrożeń jakie stwarzają takie urządzenia dla środowiska naturalnego.

Przez 10 miesięcy prowadzenia zbiórki udało się zgromadzić 866 urządzeń elektrycznych, przeznaczonych do utylizacji, o łącznej masie 3 893 kg. Sprzęt ten został przekazany pod koniec roku szkolnego firmie Elektro-Eko, specjalizującej się w recyklingu tego typu odpadów.

Wszystkim zaangażowanym osobom: dyrekcji, nauczycielom i uczniom oraz osobom współpracującym ze środowiskiem szkolnym, serdecznie dziękujemy za wszelkie działania podejmowane w ramach akcji.

Szkolni koordynatorzy: Szczepan Marusiński i Justyna Kowalczyk