Próbny egzamin maturalny

157644341_1179165129183992_1011076503182481821_n
Do egzaminu maturalnego pozostało dokładnie 61 dni, w tym roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 podejdzie do niego 256 maturzystów.
Od 3 do 5 marca odbyły się w naszej szkole próbne egzaminy organizowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Przeprowadzone były stacjonarnie z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Zgodnie z harmonogramem podanym przez CKE, 3 marca był egzamin z języka polskiego, 4 marca z matematyki a 5 marca z języka angielskiego. Cieszymy się niezmiernie, że nasi uczniowie postanowili wykorzystać okazję do sprawdzenia swoich umiejętności, ma to szczególne znaczenie w czasie, kiedy intensywnie przygotowują się oni do egzaminu dojrzałości. Wszystkim życzymy wytrwałości, aby wiedza którą nasi tegoroczni absolwenci zdobywali w trakcie nauki zaowocowała jak najlepszymi wynikami podczas majowej sesji. Szczególne podziękowania należą się Dyrekcji i Nauczycielom, którzy zadbali o stworzenie harmonogramu, przygotowanie sal i bezpieczeństwo uczniów w czasie egzaminu.
red. J.L.