Projekt „Drużyna Inki”

W dniu 16.04.2024 r. odbyły się zajęcia w ramach projektu "Drużyna Inki".
Podzielone były one na dwie części. W pierwszej, historycznej, młodzież zapoznała się z historią Danuty Siedzikówny „Inki” oraz jej rodziny. Druga część to teoretyczne i praktyczne szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Celem projektu „Drużyna Inki” jest przybliżenie życiorysu sanitariuszki 5. Wileńskiej Brygady AK Danuty Siedzikówny ps. „Inka” oraz teoretyczne i praktyczne szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej. Całość jest jednocześnie odpowiedzią na pytanie: co w dzisiejszych czasach oznacza sformułowanie „zachować się jak trzeba” w kontekście moralnego obowiązku reagowania na krzywdę ludzką. Wykład nawiązuje również do obywatelskiej postawy niesienia pomocy oraz ma za zadanie uwrażliwić młodzież na problem obojętności wobec zjawiska hejtu i wykluczenia, dla którego punktem wyjścia jest pojęcie szacunku wobec każdego człowieka.
W zajęciach uczestniczyły klasy: 1D, 1B, 2 Tb2, 3A, 3D