Projekt - "Województwo Łódzkie Ogrodem Polski"

received_630783258929173
We wtorek, 26 września 2023 r. w ramach projektu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski”, uczniowie klasy 1C o profilu biologiczno-chemicznym, wzięli udział w warsztatach ekologicznych pt. „Zielone Ściany i Ogrody Wertykalne: dlaczego są potrzebne i jak je tworzyć”.
Podczas warsztatów uczniowie wysłuchali ciekawej prelekcji na temat zmian klimatu na Świecie. Dowiedzieli się jak własnymi, prostymi działaniami można przeciwstawić się skutkom zmian klimatycznych. Poznali również najpopularniejsze gatunki roślin jadalnych, ziół oraz sposoby ich wykorzystania. Następnie, po udzielonej im instrukcji tworzyli sadzonki roślin i  doniczkowali je. Każdy z nich otrzymał własną roślinkę, którą od teraz może opiekować się w domu. Niektóre z nich otrzymały nawet swoje imiona.

Ostatnim etapem warsztatów było samodzielne przygotowanie zielonej ściany, obsadzając gotową paletę sadzonkami roślin. Zanim zostanie ona przeniesiona do pracowni biologicznej, możecie ją jeszcze przez pewien czas podziwiać przy boisku w budynku A.

Poniżej krótka fotorelacja z tego wydarzenia.

Koordynator projektu: Izabela Szcześniewska