Projekt "Z pasji do zawodu"

received_356755976448627

W dniu 12 maja 2022 r. w Centrum Rozwoju Edukacji w Piotrkowie Trybunalskim Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Pan Zbigniew Zięba oraz Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim Pan Bogusław Łukaszewski w obecności Pana Radosława Kaczmarka, Kierownika Referatu Edukacji Urzędu Miasta w Piotrkowie Trybunalskim – przedstawiciela Organu Prowadzącego oraz Pana Tomasza Trzaskacza, Dyrektora Delegatury Kuratorium w Łodzi, przedstawiciela Organu Nadzorującego szkołę podpisali umowę na dofinansowanie realizacji projektu „Z pasji do zawodu”.

Jest to projekt przewidujący przeprowadzenia szkoleń dla uczniów oraz nauczycieli zawodu w zakresie najnowszych standardów w elektronice, elektryce oraz mechatronice. Ponadto szkoła zakupi wysokiej klasy sprzęt wykorzystywany do  kształcenia w zawodach, które oferuje szkoła, czyli technik elektronik, technik elektryk oraz technik mechatronik. Dofinansowanie z UE przekazane przez Pana Marszałka to 456 536,25 zł a wkład własny szkoły w tym dofinansowanie z Miasta Piotrków Trybunalski to kwota 50726,25 zł. Całkowita wartość projektu 507 262,50 zł.

Gościny zebranym udzieliła Pani Iwona Buchalska -  dyrektor Wojewódzkiego Centrum Rozwoju Edukacji w Piotrkowie Trybunalskim.