Przedstawienie bożonarodzeniowe w ZSP nr 1

48419554_946144635590859_5264378312771239936_n
Tradycyjnie tuż przed Świętami Bożego Narodzenia cała społeczność ZSP nr 1 wzięła udział w Jasełkach.
Motywem przewodnim tegorocznego przedstawienia bożonarodzeniowego stała się legenda na temat czwartego króla, który nie zdążył na spotkanie z Trzema Królami i dotarł do Betlejem kilka miesięcy po nich. Na wezwanie gwiazdy wyruszył on znad Zatoki Perskiej. Zabrał w darze dla nowo narodzonego Króla nad królami trzy klejnoty oraz pożywienie na drogę: figi, daktyle, rodzynki. Do Betlejem dotarł jednak z pustymi rękami. Odnalazł grotę, w której krzątał się Józef, a Maryja śpiewała Dzieciątku kołysankę, i zaczął się tłumaczyć. Historia ta pokazuje nam ludziom jak ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi. Nie drogocenne kamienie, kosztowności czy pieniądze a dar płynący prosto z serca jest w życiu najważniejszy. Uczy nas tego abyśmy otworzyli się na ludzi i ich problemy. Uczniowie naszej szkoły odegrali w mistrzowski sposób przygotowane scenki, wszystko dopełniły stroje, oprawa muzyczna i przepiękna dekoracja.

Serdecznie dziękujemy nauczycielom, którzy zaangażowali się w przygotowanie Jasełek: pani Elżbiecie Wrońskiej, pani Jolancie Trojanowskiej, pani Annie Grześkiewicz, panu Grzegorzowi Szczypińskiemu oraz panu Rafałowi Ciupińskiemu.

red. J.L.