"RESET" na stadionie Orła w Łodzi 13 września 2021 r

reset-lodz
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Arenie Młodych...
– największym w Polsce spotkaniu o charakterze ewangelizacyjnym dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych. Hasłem tegorocznej edycji był „Reset”. To spotkanie modlitewne dla młodych ludzi Kościoła, zapoczątkowane w 2018 r. przez abp. Grzegorza Rysia, metropolitę łódzkiego. Blisko 6 tys. osób wspólnie śpiewało, modliło się, korzystało z sakramentu pokuty i modlitwy wstawienniczej. Odbyła się też uroczysta Eucharystia.

„Żeby zawiązała się relacja z Bogiem, dobrze, jeśli ludzie mogą się spotkać ze sobą. W tym roku jest to bardzo ważne, ponieważ ostatnie pół roku spędzili przed komputerami, wyłącznie w domach. Widać, że są głodni takich spotkań, mogą porozmawiać, zatańczyć. Chcieliśmy zaprosić ich, aby pogłębili swoją bliskość, modląc się za siebie” - powiedział abp Ryś.

Wspólnota „Mocni w Duchu”, która śpiewem i tańcem angażowała do włączenia się w to wydarzenie, jak zwykle stanęła na wysokości zadania.
Wyjazd naszych uczniów w ekspresowym tempie zorganizowała pani I. Mazurczyk, a opiekunami byli: ks. S. Susik, dk. M. Mroczkowski oraz panie: M. Szulc, M. Banasiak i E. Szperna.