Rotmistrz dla Niepodległej

p1190049-1520954709-1520955627
30 marca 2018 r. minął termin zgłaszania szkół do konkursu Rotmistrz dla Niepodległej.
Konkurs jest skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z obszaru działania Oddziału IPN w Łodzi. W pierwszym etapie konkursu trzyosobowy zespół uczniowski przygotowuje do wyboru:  projekt gazety szkolnej, tradycyjnej – w formacie pdf lub doc, bądź multimedialnej, poświęconej postaci Witolda Pileckiego i/lub wybranemu aspektowi historii II RP (z historii politycznej, społecznej, kulturalnej, gospodarczej) lub amatorskie nagranie audycji radiowej w pliku MP3 poświęconej postaci Witolda Pileckiego i/lub wybranemu aspektowi historii II RP (z historii politycznej, społecznej, kulturalnej, gospodarczej).
Projekt gazetki/nagranie audycji wraz z metryczką pracy należy przesłać na adres pocztowy (Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi, ul. Orzeszkowej 31/35, 91-479 Łódź, z dopiskiem „Rotmistrz dla Niepodległej”) lub mailowy, korzystając np. z portalu WeTransfer (pawel.kowalski@ipn.gov.pl).

Szkoły biorące udział w konkursie „Rotmistrz dla niepodległej”

1. I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim
  2. I Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim
  3. II Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Pabianicach