Spektakl pt. „Prawo Mojżesza”

_DSC5940__out
22 marca 2018 r. uczniowie naszej szkoły zaprezentowali spektakl pt. „Prawo Mojżesza” dedykowany Arturowi Czarneckiemu z klasy 4ti, który w 2016 roku uległ poważnemu wypadkowi komunikacyjnemu.
Historia Mojżesza, tytułowego bohatera jest niezwykle interesująca wzbudza prawdziwe emocje, wzrusza i jednocześnie napawa lękiem. To opowieść o miłości młodych ludzi, która niestety nie kończy się happy endem. Książka Amy Harmon na podstawie, której Monika Ziółkowska uczennica klasy 2 A przygotowała scenariusz opowiada nie tylko o uczuciach, lecz również o przyjaźni, rodzinie, śmierci, a także o niespełnionych marzeniach.
Przedstawienie mogli zobaczyć wszyscy  uczniowie ZSP nr 1 wraz z oddziałami gimnazjalnymi oraz zaproszona młodzież piotrkowskich szkół ponadgimnazjalnych.

Spektakl powstał z inicjatywy uczniów, którzy pod opieką pań Anetty Grudzień, Żanety Cypel oraz Jagody Lewińskiej zajęli się jego realizacją. Piękną scenografię przygotowała pani Anna Grześkiewicz. Całą akcję wsparła również pani pedagog Agnieszka Swat wraz z uczniami naszej szkoły.

W spektaklu i jego przygotowaniu uczestniczyli:

2A
Kacper Krawczyk
Marek Dudkiewicz

Gościnnie wystąpił Mateusz Kamecki uczeń III LO w Piotrkowie Trybunalskim

Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, poświęcony czas i energię, dzięki którym to przedsięwzięcie miało tak wyjątkowy charakter.

J.L.