Spis podręczników na nowy rok szkolny 2022/2023

books-g7d6676470_1280
Tradycyjnie, jak co roku, na początku wakacji udostępniliśmy uaktualniony spis podręczników na kolejny rok szkolny.
Ze względów logistycznych tym razem zrobiliśmy to w dwojaki sposób:
- dla uczniów, którzy w nowym roku szkolnym będą uczęszczali do klas pierwszych dostępny jest taki spis pod adresem https://zsp1.piotrkow.pl/content/artykuly/files/Spis-podrecznikow-dla-klas-pierwszych2022-23v2.pdf
- uczniowie pozostałych klas, w przypadku kontynuacji przedmiotu, zostali poinformowani o obowiązującym podręczniku na jednej z ostatnich lekcji w kończącym się roku szkolnym, zaś w przypadku nowego przedmiotu - elektronicznie drogą służbową (mail, dziennik elektroniczny).

Do części przedmiotów nie podajemy podręczników obowiązujących od września. Dzieje się tak z następujących powodów:
- w wakacje wydawnictwa przygotowują i wprowadzają nowe pozycje podręcznikowe, z którymi następnie nauczyciele muszą się zapoznać i dokonać wyboru odpowiednich książek;
- w najbliższym roku szkolnym 2022/2023 zostają prowadzone zmiany w programach nauczania (np. pojawia się nowy przedmiot Historia i teraźniejszość) - podręczniki mogą być wówczas dopiero na etapie przygotowania;
- nauczyciele mogą korzystać z własnych materiałów dydaktycznych lub z e-podręczników.
We wszystkich wymienionych przypadkach informacje o książkach zostaną przekazane na początku roku szkolnego, na pierwszych lekcjach poszczególnych przedmiotów.

Pragniemy ponadto poinformować, że we wrześniu planowany jest w szkole tradycyjny kiermasz podręczników używanych. Można na nim nabyć odpowiednie książki od uczniów starszych klas. Z pewnością koszty zakupu są wówczas znacznie niższe, jest gwarancja, że oferowane książki są odpowiednie dla poszczególnych przedmiotów, a ponadto są dostępne na miejscu w szkole i to "od ręki".

Życzymy miłego wypoczynku wakacyjnego i do zobaczenia 1 września w szkole - nauczyciele TPS-u!