Sportowcy dla Niepodległej - Katyń

1
Ekspozycja, znajdująca się przed budynkiem Mediateki 800 – lecia, przedstawia historię zbrodni katyńskiej oraz ofiar, sportowców, którzy w chwili próby sportowe stroje zmienili na mundury.
Każdy z bohaterów przysłużył się Ojczyźnie, budując podwaliny dyscyplin, które dziś są wizytówkami naszego sportu, reprezentując Polskę z sukcesami na międzynarodowych arenach, a przede wszystkim, stając do walki o wolność i niepodległość.

Jedna z plansz poświęcona jest Zygmuntowi Łotockiemu, wybitnemu łucznikowi i propagatorowi tego sportu w Polsce, a także zaangażowanemu pedagogowi, który w latach 1936 – 1939 pracował w naszej szkole jako nauczyciel języka polskiego.
Z ekspozycją i biografią Zygmunta Łotockiego zapoznała się klasa 3A pod opieką Pana Sebastiana Wojtasia.