Spotkanie szkół rtm. Witolda Pileckiego

1
W dniach 2 – 4 października w Muzeum Domu Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej odbyło się „Spotkanie z patronem”.
Jest to wydarzenie, w którym uczestniczą uczniowie i nauczyciele szkół noszących imię rotmistrza Witolda Pileckiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie Jakub Bułaciński, Grzegorz Pawlak oraz nauczyciele historii Agnieszka Kulbat i Sebastian Wojtaś.

Podczas „Spotkania z patronem” odbyła się prezentacja szkół imienia rotmistrza, panel dyskusyjny, podczas którego Sebastian Wojtaś wygłosił referat - Animacja wspólnoty lokalnej wokół postaci Witolda Pileckiego jako patrona szkoły. W spotkaniu uczestniczył Pan Andrzej Pilecki, syn rotmistrza Witolda Pileckiego. Wszyscy mieli również możliwość zapoznania się ze zbiorami wystawy stałej dotyczącej sylwetki niezłomnego żołnierza oraz z działalnością edukacyjną muzeum. Młodzież wzięła również udział w grze miejskiej.
Sebastian Wojtaś