Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1
im. rtm. Witolda Pileckiego w Piotrkowie Trybunalskim
Logo Piotrkowa Trybunalskiego

Spotkanie w ramach doradztwa zawodowego 

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 7 =
received_622008376426739
16 marca 2023 r. w ramach doradztwa zawodowego odbyło się spotkanie z 7 Dywizjonem Lotniczym,  w skład którego wchodzi 25 Brygada Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego.
Wykład poprowadzony był przez trzech żołnierzy, w tym również kobietę żołnierza, zachęcali oni młodzież do wstąpienia w szeregi Wojska Polskiego.

W spotkaniu uczestniczyły wszystkie klasy maturalne, którym Kapral Arkadiusz Pokrop oraz Starszy Szeregowy Specjalista Piotr Góraj przedstawili film oraz prezentację na temat służby dobrowolnej i zawodowej. 

Uczniowie z wykładu dowiedzieli się o możliwości ukończenia przeróżnych specjalistycznych kursów min. spadochronowego, linowego, nurkowania, taternictwa, desantowego, sztuk walki, ratownictwa górskiego, kwalifikacji pierwszej pomocy medycznej, językowego, uzyskania uprawnień do kierowania pojazdami - prawo jazdy kategorii C oraz wiele innych. A także o możliwościach podnoszenia swoich kwalifikacji oraz możliwości rozwoju i samorealizacji.

Starszy Szeregowy Specjalista Beata Majewska przedstawiła korzyści finansowe płynące z przejścia z dobrowolnej służby wojskowej w zasadnicza służbę wojskową. Pod koniec spotkania dołączyło trzech żołnierzy, którzy włączyli się w wykład. Było wiele pytań o pozycję kobiet w wojsku? 

Rozdane zostały materiały promocyjne. Po spotkaniu uczniowie zadawali dodatkowe pytania.

Koordynatorem spotkania była Pani Małgorzata Siatkowska - doradca zawodowy.
powrót