Sukces Klaudii i Kingi w Turnieju Recytatorskim…

IMG_20171027_130832
27.10.2017r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim odbył się X Powiatowy Turniej Recytatorski pn.: „Emocje zakute w słowa – strofy o moim mieście”.
Celem literackiego przedsięwzięcia było zainteresowanie uczniów twórczością poetycką, rozbudzanie wrażliwości na piękno języka poetyckiego oraz upowszechnianie żywego słowa wśród dzieci i młodzieży. Komisja konkursowa oceniała każdy występ według następujących kryteriów: pamięciowe opanowanie utworu, dobór repertuaru, właściwą interpretację, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny.

Na podium stanęła Klaudia Szczepocka z klasy 1ti1 otrzymując drugie miejsce, natomiast Kinga Piera z klasy 3A otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Podziękowania otrzymały również panie Jolanta Zielonka i Anetta Grudzień za udzielenie profesjonalnej pomocy merytorycznej uczennicom zgłoszonym do Turnieju Recytatorskiego.

Opiekę nad uczniami sprawowała pani Żaneta Cypel.

Organizatorami X Powiatowego Turnieju Recytatorskiego był:
  • Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego,
  • Starostwo Powiatu Piotrkowskiego,
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie Trybunalskim
  • oraz Piotrkowski Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Żaneta Cypel