Sukces Olgi

poezja
Uczennica klasy Ia Olga Maliszewska, jako jedyna z naszej szkoły, wzięła udział w konkursie literackim organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Piotrkowie Tryb.
Olga napisała opowiadanie na podany temat: „Kryminał z biblioteką w tle” Zmierzyła się z trudnym tematem w jak bardzo dzisiaj popularnym gatunku epickim: kryminale.  Próba samodzielnej twórczości wypadła znakomicie i nasza uczennica otrzymała wyróżnienie.  W opowiadaniu Olgi jest wszystko to, czego oczekujemy od gatunku sensacyjnego: żywa fabuła, wyraziści bohaterowie, zbrodnia, tajemnica, groza i przyjaźń. Akcja dzieje się nie tylko w kosmicznym dla wielu uczniów miejscu, jakim jest biblioteka, ale tez tam, gdzie czujemy się jak u siebie: w szkole, wśród kolegów. Główna bohaterka pod wpływem przeżyć odnajduje przyjaciół, otwiera się na świat.  Wszyscy serdecznie gratulujemy Oldze i  życzymy  dalszych sukcesów „ na literackiej niwie”.

Anetta Grudzień