received_789452178814574

Już po raz kolejny wzięliśmy udział w Akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki - ,,Szkoła pamięta”, w której wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się
w historii ogólnonarodowej i lokalnej.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci
o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

7 i 8 listopada  2022 r. z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości, uczniowie klas: 2tc i 1ta pod opieką p. Małgorzaty Magiera udali się pod Pomnik Powstańców Styczniowych oraz na groby żołnierzy, którzy polegli podczas pierwszej i drugiej wojny światowej w Piotrkowie Trybunalskim.

Uczniowie porządkowali m.in.  groby na Cmentarzu Wojennym, dekorowali biało-czerwoną szarfą groby żołnierzy – legionistów, poległych  podczas pierwszej wojny światowej i wojny polsko-bolszewickiej, spoczywających  na piotrkowskiej nekropolii.  Ponadto uczniowie zapalili symboliczne znicze oraz oddali hołd bohaterom, którzy poświęcili życie za naszą wolność. W Święto Odzyskania Niepodległości  warto o nich zwłaszcza pamiętać.