Szkoła Szkole

Screenshot_20230303-120919_Microsoft 365 (Office)
Nasza szkoła przystąpiła do udziału w programie "Szkoła Szkole", który organizuje Caritas Polska, a w 2023 roku MEiN objęło go patronatem honorowym.
Program polega na odbudowie placówek szkolnych na terenach powojennych. W ramach akcji społeczności szkolne z Polski przekazują jednorazowe lub stałe wsparcie finansowe na rzecz placówek edukacyjnych, które ucierpiały w czasie konfliktu. Ostatnie edycje programu, w tym tegoroczna, dedykowane są Syrii. Zebrane środki zostaną przekazane na odbudowę budynków szkolnych, wyposażenie sal lekcyjnych, szkolenia dla nauczycieli i zajęcia dla uczniów.

Ważny jest też aspekt edukacyjny programu, który nie tylko uwrażliwia uczniów polskich szkół na konsekwencje jakie niesie za sobą wojna i kryzys humanitarny na świecie, ale również umożliwia kształtowanie postawy odpowiedzialności społecznej.

Koordynator akcji Anna Maliszewska