Targi Pracy i Edukacji

received_957873908902232
W dniu 4 kwietnia 2023 roku odbył się w Filii UJK w Piotrkowie Trybunalskim Piotrkowski Festiwal Zawodów Mundurowych - Targi Pracy i Edukacji
W trakcie festiwalu prezentowane były głównie zawody związane z pracą w policji, straży pożarnej, służbie więziennej, wojsku zawodowym, leśnictwie itp. Uczniowie naszej szkoły mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną filii UJK poprzez udział w warsztatach i wykładach otwartych.

Dla uczestników zostały udostępnione do zwiedzania pracownie dydaktyczne m.in. sala symulacji medycznej oraz punkt konsultacyjny, gdzie zainteresowani mogli zasięgnąć informacji dotyczących rekrutacji na wybrane kierunki studiów. Nasi uczniowie mogli otrzymać informacje z zakresu rynku pracy i edukacji, doradztwa zawodowego i wsparcia oferowanego młodzieży ze środków Funduszu Pracy i Europejskich Służb Zatrudnienia EURES.
Uczniowie mogli obejrzeć pokazy musztry, pierwszej pomocy, taktyki technik interwencyjnych oraz pokazy umiejętności psa policyjnego.

Klasa 4tb4 pod opieką Pani Urszuli Nagórskiej wzięła udział w wykładzie pt. ,,Kariera w służbie więziennej” a klasa 3B pod opieką Pani Eweliny Nowaczyk w prelekcji pt.,, Marihuana fakty bez mitów. Czego nie powie ci dealer?’’
Prelekcja prowadzona przez dr hab. Mariusza Jędrzejko okazała się niesamowitym przeżyciem dla uczniów, słuchali w wielkim skupieniu i przeżywali każde słowo. Mamy nadzieję na ponowne spotkanie z prelegentem w murach naszej szkoły.

Koordynator wyjścia
Doradca zawodowy- Małgorzata Siatkowska