TPS czyta dzieciom

Wlochy_Ulgi_podatkowe_6299107
Po raz kolejny w ramach ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” uczniowie z Koła Miłośników Książek zaprezentowali maluchom z Przedszkola Nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim wierszowane historyjki Jana Brzechwy.
Podczas spotkania dzieci z uwagą i radością wysłuchały takich wierszy jak: Rozrzutny wróbelek, Kwoka, Wrona i ser, Foka, Hipopotam i Kaczka dziwaczka. Bajki uczą i wychowują, ośmieszą naganne zachowanie, a pochwalają dobre, z tego też powodu maluchy musiały odpowiedzieć na zadane pytania do każdego z wierszy. Natomiast w drugiej części spotkania dzieci zmierzyły się z zagadkami o zwierzętach nie tylko domowych, ale również drapieżnych. Nagrody w postaci samoprzylepnych biedronek były najlepszym wyróżnieniem dla wzorowych odpowiedzi dzieciaków.

W programie wzięli udział:

Patrycja Adaszek( kl.2A),
Ada Berezka(kl.2A),
Natalia Calińska ( kl. 2A),
Karolina Hynek ( kl. 2A),
Natalia Grabowska ( kl. 2C),
Mateusz Kubicki ( kl. 1ta),
i Krystian Kulesza (kl. 2ti)- szkolny fotoreporter.

Przedsięwzięcie zainicjowali nauczyciele bibliotekarze: pani Żaneta Cypel i pani Mirosława Ziębińska.

Żaneta Cypel