Wybory Do Samorządu Uczniowskiego

wybory14
Wybory do Samorządu Uczniowskiego odbędą się w dniu 28 stycznia 2016 r. w godz. 9:00 – 13:00. W Klubie Raj będzie zorganizowany  lokal wyborczy w którym będzie można  oddać głos na wybranego kandydata.
Samorząd Uczniowski jest organizacją działającą na rzecz uczniów i  przez nich zarządzana. To młodzież decyduje, jakimi sprawami samorząd będzie się zajmował. Reprezentuje on  interesy uczniów wobec nauczycieli, rodziców, administracji oświatowej. Poprzez swoje działanie wywiera wpływ na życie szkoły, może współdecydować o sprawach jej dotyczących. Ustawa o systemie oświaty mówi, że Samorząd jest jedynym reprezentantem ogółu uczniów. Jest organizacją demokratyczną. Uczniowie w sposób autonomiczny  wybierają swoich przedstawicieli, mogą uczestniczyć w tworzeniu i realizacji programu pracy samorządu. Prezentujemy nazwiska uczniów, którzy zgłosili swoje kandydatury:

- Angelika Militowska – klasa I A
- Kinga Piera – klasa I A
- Damian Kowalski – klasa II Tb

Czekam jeszcze na Wasze zgłoszenia do 20 stycznia br.

Sebastian Wojtaś