"Ten kto żyje, widzi dużo, ten kto podróżuje, widzi więcej" - mówi arabskie przysłowie. Podróże pozwalają bowiem nie tylko odkrywać nowe miejsca. Dzięki nim mamy okazję poznawać samych siebie, dziedzictwo kulturowe oraz piękno świata w całej jego złożoności.
W dniach 17-19 września 2025 roku uczniowie z klas 4ti2, 3D, 3ti2, 3tc i 2ta wraz z opiekunami uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Srebrnej Góry, Kudowy Zdroju, Pragi oraz Teplic.
W Srebrnej Górze uczniowie mogli podziwiać unikatowy obiekt militarny, mianowicie twierdzę – jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych Dolnego Śląska. Przewodnik ubrany w mundur z epoki oprowadził młodzież po obiekcie, zapoznał ich z historią twierdzy, sposobami obrony, warunkami życia oraz karami stosowanymi w wojsku. Zwiedzanie obiektu urozmaiciły pokazy ładowania i strzału z broni czarnoprochowej oraz armaty, a także gry i zabawy interaktywne.
W Kudowie Zdroju uczniowie z kolei mogli przespacerować się po urokliwym parku zdrojowym.
Wielu wrażeń dostarczyła młodzieży wizyta w stolicy naszych południowych sąsiadów.
Mogli podziwiać oni architektoniczne perełki Pragi, zmianę warty na Zamku Praskim, Katedrę św. Wita, Wacława i Wojciecha, Bazylikę św. Jerzego, panoramę miasta, Złotą Uliczkę, Most Karola na Wełtawie, niezwykłe rzeźby i instalacje Davida Černego, ścianę Johna Lennona czy najwęższą ulicę w Pradze mierzącą 50 cm szerokości. Co ciekawe, poznali oni również sposób informowania prażan o stanie liczebnym pingwinów w miejskim zoo.
Wizyta w teplickim skalnym mieście, Narodowym Rezerwacie Przyrody Skał Ardszpacko-Teplickich również należała do bardzo udanych. Uczniowie mogli podziwiać okoliczną faunę i florę, przespacerować się wśród wysokich form skalnych. Niezwykłą frajdę sprawiło odszukiwanie i rozpoznawanie słynnych formacji skalnych, np. niedźwiedzia, psa, siekiery rzeźnika, madonny, słonia, sowy, starego indianina czy hełmu dragona oraz miejsc wykorzystanych w filmie „Opowieści z Narnii”.
Pogoda dopisała, dobre humory również. Wycieczkę z pewnością można zaliczyć do udanych. Wielu uczniów zachęciła ona do dalszego odkrywania tajemnic i uroków Dolnego Śląska oraz atrakcji turystycznych znajdujących się za naszą południową granicą.
W Srebrnej Górze uczniowie mogli podziwiać unikatowy obiekt militarny, mianowicie twierdzę – jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych Dolnego Śląska. Przewodnik ubrany w mundur z epoki oprowadził młodzież po obiekcie, zapoznał ich z historią twierdzy, sposobami obrony, warunkami życia oraz karami stosowanymi w wojsku. Zwiedzanie obiektu urozmaiciły pokazy ładowania i strzału z broni czarnoprochowej oraz armaty, a także gry i zabawy interaktywne.
W Kudowie Zdroju uczniowie z kolei mogli przespacerować się po urokliwym parku zdrojowym.
Wielu wrażeń dostarczyła młodzieży wizyta w stolicy naszych południowych sąsiadów.
Mogli podziwiać oni architektoniczne perełki Pragi, zmianę warty na Zamku Praskim, Katedrę św. Wita, Wacława i Wojciecha, Bazylikę św. Jerzego, panoramę miasta, Złotą Uliczkę, Most Karola na Wełtawie, niezwykłe rzeźby i instalacje Davida Černego, ścianę Johna Lennona czy najwęższą ulicę w Pradze mierzącą 50 cm szerokości. Co ciekawe, poznali oni również sposób informowania prażan o stanie liczebnym pingwinów w miejskim zoo.
Wizyta w teplickim skalnym mieście, Narodowym Rezerwacie Przyrody Skał Ardszpacko-Teplickich również należała do bardzo udanych. Uczniowie mogli podziwiać okoliczną faunę i florę, przespacerować się wśród wysokich form skalnych. Niezwykłą frajdę sprawiło odszukiwanie i rozpoznawanie słynnych formacji skalnych, np. niedźwiedzia, psa, siekiery rzeźnika, madonny, słonia, sowy, starego indianina czy hełmu dragona oraz miejsc wykorzystanych w filmie „Opowieści z Narnii”.
Pogoda dopisała, dobre humory również. Wycieczkę z pewnością można zaliczyć do udanych. Wielu uczniów zachęciła ona do dalszego odkrywania tajemnic i uroków Dolnego Śląska oraz atrakcji turystycznych znajdujących się za naszą południową granicą.
