Wycieczka gimnazjalistów

20171027_125145
27 października gimnazjaliści z klas 3b i 3c uczestniczyli w wycieczce zorganizowanej przez wychowawców.
Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Wadowic oraz Muzeum Jana Pawła II, w którym uczniowie odwiedzili miejsca związane z życiem Karola Wojtyły, przyszłego Papieża. Pobyt w Wadowicach zakończył się degustacją słynnych "papieskich" kremówek.

W kolejnej części wycieczki gimnazjaliści zwiedzili Muzeum Auschwitz - Birkenau. Historia obozu przekazana przez przewodnika w bardzo obrazowy, nawet drastyczny sposób wywarła na uczestnikach wycieczki ogromne wrażenie. Dowiedzieli się także, jaki związek z tym miejscem miał Rotmistrz Witold Pilecki - patron szkoły, której uczniami stali się od września 2017r.

Wioletta Leśniewska