Wyjście na spektakl

47021284_2200803876859378_858704060008628224_n
W dniu 26 XI 2018 r. uczniowie klas wraz z opiekunami:
  • 2C - I.Balcerek,
  • 2ti2 - M.Sobczyk,
  • 2tb2 - Ż. Cypel,
  • 3ti2 - M. Siatkowską
uczestniczyli w przedstawieniu pt. ,,Tango" Sławomira Mrożka. Uczniowie na scenie MOK-u mogli obejrzeć grę aktorów Teatru Ludowego z Krakowa. Młodzież z wielką uwagą śledziła rozterki bohaterów oraz ich postawy wobec zmian zachodzących w społeczeństwie. Sztuka w dobitny sposób pokazała do czego prowadzi wolność traktowana jako brak wszelkich ograniczeń.

Szczególną uwagę uczniowie zwrócili na oprawę muzyczną, która dodatkowo podkreśliła zmagania postaci. Należy także podkreślić wspaniałe stroje oraz scenografię, co dodało każdej z postaci charakteru. Sztuka ta warta jest zobaczenia. Każdy może wynieść z niej coś dla siebie i nauczyć się doceniać podstawowe wartości, w szczególności zasady moralne.

Jestem przekonana, że warto sięgnąć po lekturę „Tanga” Sławomira Mrożka oraz zobaczyć spektakl. Koordynator wyjścia Małgorzata Siatkowska