Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1
im. rtm. Witolda Pileckiego w Piotrkowie Trybunalskim
Logo Piotrkowa Trybunalskiego

XIV Wojewódzki Konkurs Matematyczny ”W Świecie Matematyki” im. Prof. Włodzimierza Krysickiego

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 5 =
received_923419168850550
W piątek 10 marca 2023 r., na Politechnice Łódzkiej odbył się XIV Wojewódzki Konkurs Matematyczny ”W Świecie Matematyki” im. Prof. Włodzimierza Krysickiego. 
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas 4tb3 - Mateusz Stańczyk, Adam Gątkowski i z 4ti1 - Filip Gliszczyński, Dawid Papiewski.

Etap pierwszy Konkursu składał się z 20 zadań testowych. Każde z zadań 1-10 składało się z trzech niezależnych od siebie podpunktów a kolejne 11-20 składały się z czterech odrębnych podpunktów. Do każdego z punktów należało udzielić odpowiedzi TAK (gdy potwierdzamy prawdziwość rozpatrywanego zdania) lub NIE (gdy uznajemy rozpatrywane zdanie za fałszywe) bądź pozostawić pole puste (jeśli nie chcemy odpowiadać na dany podpunkt). Po zakończeniu wypełniania testu, należało nanieść odpowiedzi w KARCIE ODPOWIEDZI. 

Maksymalnie można było uzyskać 50 punktów. Uczniowie mogli korzystać z ”Zestawu wybranych wzorów matematycznych” i kalkulatorów. Test matematyczny wielokrotnego wyboru trwał 120 minut. 

Wprawdzie nasi uczniowie nie znaleźli się w grupie 20 najlepszych uczestników, którzy zakwalifikowali się do drugiego finałowego etapu, ale bardzo im gratulujemy wytężonej pracy i ogromnej wiedzy.

Uczniowie i nauczyciele uczestniczyli też w wykładzie naukowym.

Koordynatorki: Anna Maliszewska i Jolanta Janik.
powrót