XVIII edycja Konkursu Poetyckiego „I Ty bywasz poetą…”

10087-835c5c07_12
„Czytamy poezję, bo należymy do gatunku ludzkiego. A gatunek ludzki przepełniony jest namiętnościami. Oczywiście, medyczne prawa, bankowość, to dziedziny niezbędne, by utrzymać nas przy życiu. Ale poezja, romans, miłość, piękno? To wartości, dla których żyjemy?”
Nancy H. Kleinbaum – Stowarzyszenie umarłych poetów
Takie słowa były jednym z cytatów otwierających tegoroczne podsumowanie XVIII edycji Konkursu Poetyckiego „I Ty bywasz poetą…” Wartości, dla których żyje każdy człowiek, stały się szczególnie bliskie czterem uczniom naszej szkoły, którzy mieli odwagę pokazać innym swoje najgłębsze przemyślenia. Z przyjemnością dowiedzieliśmy się, że Kinga Piera, uczennica klasy III A zdobyła Trzecią nagrodę, a Monika Ziółkowska  z klasy II A została wyróżniona.

W konkursie zadebiutowali uczniowie Klas pierwszych: Weronika Lewańska - I A oraz Patryk Grelowski  - Itb2).
Wiersze całej czwórki zostały wydrukowane w tomiku poezji. Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

red. Anetta Grudzień