XXXI KWESTA dla "PIOTRKOWSKICH POWĄZEK"

IMG_20181031_142020
„Pamięć o przeszłości oznacza zaangażowanie w przyszłość”.
Jan Paweł II
W dniach od 31 października do 2 listopada br. już po raz trzydziesty pierwszy z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego odbyła się kwesta na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków „Piotrkowskich Powązek”. Podczas tegorocznej kwesty zebrano kwotę ponad 25 tysięcy złotych.

• Pobiliśmy wcześniejszy rekord o ponad 6 tysięcy złotych – podkreślił Waldemar Domarańczyk, prezes TPPT i dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję.

• Dziękuje zarówno kwestującym przy bramach cmentarzy, ale także wszystkim ofiarodawcom. Dzięki Państwa ofiarności po raz kolejny będziemy mogli zadbać o historyczne nagrobk i z najstarszego piotrkowskiego cmentarza – podkreśla Waldemar Domarańczyk.

W tegorocznej XXXI kweście po raz kolejny aktywny udział wzięli: Pan Bogusław Łukaszewski - dyrektor naszej szkoły, Pani Anetta Grudzień, Pani Anetta Trawińska, Pani Izabela Balcerek, Pani Żaneta Cypel, Pani Mariola Sobczyk, Pani Mirosława Ziębińska, Pan Sebastian Wojtaś oraz uczniowie: Natalia Pawłowska i Adrianna Kowalska z klasy 3C, Oskar Cygan i Dominik Kołodziejczak z klasy 3ta.

Fotorelacja z kwesty młodzieży na stronie:  https://www.epiotrkow.pl/news/Piotrkowianie-kwestuja,33779

Red. Ż. C.