Z nożyczkami w Krainie Matematyki

received_3287236028231777

W czerwcu p. Anna Maliszewska - nauczycielka matematyki i konsultantka metodyczna - przygotowała i przeprowadziła bardzo ciekawe zajęcia
pt: "Z nożyczkami w Krainie Matematyki" dla uczniów z klas 1tb2, 2A, 2ta, 3tb3 oraz nauczycieli z naszej szkoły.

Podczas tych zajęć zaprezentowano różne sposoby kształtowania pojęć matematycznych i matematyzacji w sytuacjach praktycznych oraz materiały doskonalące myślenie i zapamiętywanie i poszerzanie zdolności manualnych. W czasie rozwiązywania zadań, ćwiczeń i zabaw z użyciem nożyczek było wiele śmiechu, radosnej twórczości, ciekawych pytań i kreatywnych rozwiązań.

Z racji tego, że zajęcia te cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem informujemy, że w planach jest już druga edycja takich spotkań w nowym roku szkolnym.

Anna Maliszewska.