Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1
im. rtm. Witolda Pileckiego w Piotrkowie Trybunalskim
Logo Piotrkowa Trybunalskiego

Zajęcia w Mediatece i CRE

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 2 =
Messenger_creation_2f9e09f6-edef-4666-8b69-2defa36b11c6
We wtorek 19 marca 2024 r., uczniowie z klasy 3tb2 wraz z wychowawczynią panią Anną Maliszewską wzięli udział w zajęciach "z klockami LEGO", które są elementem międzykulturowego programu "Razem dla lepszej przyszłości", realizowanego przez Centrum Nauki Kopernik. 
Uczniowie zostali podzieleni na 5 grup i mieli za zadanie zbudować jak najdłuższy tor dla kulki, dla utrudnienia, musiała się ona poruszać po taśmie, ręczniku papierowym, tekturze, po moście i w tunelu oraz nie mogła się zatrzymać ani wypaść z toru.  

Najdłuższy tor liczący 2,46 m – który stanowi obecnie rekord Mediateki - zbudowała grupa w składzie Bartosz Cygan, Mateusz Mucha, Hubert Kowal, Seweryn Jabłoński i Filip Świtała. 

Po aktywnej zabawie wszyscy udali się nieopodal  - bo do CRE WŁ na lekcję biblioteczną - „Żołnierze Wyklęci - Podziemie Niepodległościowe” - zebrani usłyszeli o zbrojnej działalności ruchu oporu przeciwko władzy komunistycznej, walce o niepodległość kraju prowadzonej przez organizacje konspiracyjne w okresie powojennym i dominacji ZSRR w tym czasie, obejrzano też prezentację i wystawę z IPN.
powrót