Zakończenie stażu wakacyjnego w ramach projektu "Międzynarodowe standardy w elektronice"

IMG_0262

Zakończyły się staże zawodowe w okresie wakacyjnym  dla  grupy 50 uczniów klas trzecich w zawodach: technik elektryk, elektronik i mechatronik. Uczniowie przed rozpoczęciem stażu  doposażeni zostali  w odzież ochronną (fartuch ochronny, koszulka ESD, obuwie antystatyczne, okulary, opaska antystatyczna, rękawiczki),  odbyli  obowiązkowe badania lekarskie oraz szkolenie BHP. Staże zawodowe 2021/2022 realizowane były w ramach projektu „Międzynarodowe standardy w elektronice” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Staż wakacyjny w ramach realizowanego unijnego projektu trwał 4 tygodnie, w dogodnym terminie dla ucznia i firmy.  Uczniowie w ramach stażu zobowiązani był wypracować 150 godzin, za które otrzymali wynagrodzenie w wysokości 1 800,00 złotych. Od nowego roku szkolnego rozpoczynają się szkolenia zawodowe.

Jolanta Zielonka - szkolny koordynator  projektu