Zapraszamy na Maraton Pisania Listów

Bez tytułu
Już po raz piąty uczniowie naszej szkoły włączą się w globalną akcję   Amnesty International,  ogólnoświatowego ruchu ludzi działających na rzecz praw człowieka.
Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka.  W 2014 roku w Polsce napisaliśmy 268 073 listów, w ponad 500 miejscach w całym kraju. Pisaliśmy w szkołach, bibliotekach, kawiarniach, biurach i we własnych mieszkaniach. W tym roku wierzymy, że Maraton znowu odniesie sukces.

Społeczność naszej szkoły będzie pisała listy 7, 10 i 11 grudnia 2015r., według harmonogramu dostępnego dla uczniów i nauczycieli. Wszyscy będą mieli okazję włączyć się w akcję i wyrazić swój protest w obronie niesłusznie uwięzionych, brutalnie torturowanych i pozbawionych praw.
Co roku dzięki Maratonowi Pisania Listów udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku lub kilkunastu osób.

Każdy z nas może stać się bohaterem !
„Razem mamy siłę, możemy zmienić świat!”

Anetta Grudzień