Życie i działalność Józefa Piłsudskiego na tle historii Polski

Konkurs historyczny_Życie i działalność Józefa Piłsudskiego na tle historii Polski
31 października 2018 r. upłynął termin zgłaszania szkół do regionalnego konkursu Życie i działalność Józefa Piłsudskiego na tle historii Polski.

Etap szkolny, którego celem jest wyłonienie trójki uczniów, którzy wezmą udział w finale odbędzie się 9 listopada 2018 r. Celem konkursu jest poznanie sylwetki i czynów Józefa Piłsudskiego na tle historii Polski, jak również rozbudzanie zainteresowania historią najnowszą Polski wśród uczestników konkursu.

Finał konkursu odbędzie się 5 grudnia 2018 r., w dniu urodzin Marszałka, o godz. 11:00. Konkurs odbywa się pod patronatem Dyrektora Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi, dr. Dariusza Roguta. Współorganizatorem jest Klub Historyczny im. Stefan Roweckiego „Grota” w Piotrkowie Trybunalskim.

Szkoły, które zgłosiły się do konkursu:

1. Zespół Szkół Ponadgimnazjlanych nr 1 im. rtm. Witolda Pileckiego w Piotrkowie Trybunalskim;
  2. Zespół Szkół Ponadgimnazjlanych nr 3 Piotrkowie Trybunalskim;
  3. Zespół Szkół Ponadgimnazjlanych nr 5 Piotrkowie Trybunalskim;
  4. Zespół Szkół Ponadgimnazjlanych nr 6 Piotrkowie Trybunalskim;
  5. Zespół Szkół Ponadgimnazjlanych nr 1 w Radomsku;
  6. Zespół Szkół Ponadgimnazjlanych nr 2 im. Stanisława Staszica w Tomaszowie Mazowieckim;
  7. I Liceum Ogólnokształcące w Opocznie;
  8. I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim;
  9. IV Liceum Ogólnokształcące im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Piotrkowie Trybunalskim;
  10. VI Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie
  11. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim