Konkurs Robotyki Przemysłowej

1716497302717 Duży
Uczniowie z klasy 2tr Barczyk Szymon, Gnyp Stanisław, Jarzębowski Alan, Krzeczyński Jakub w dniu 17 maja 2024 r. wzięli udział w 1 Ogólnopolskim Konkursie Robotyki Przemysłowej w Mielcu.
W konkursie brało udział 30 dwuosobowych zespołów.

Zadania konkursowe były realizowane w trzech kategoriach robotów przemysłowych: Kawaski-Astorino, Kuka, Yaskawa. Uczniowie mieli za zadanie zaprogramować robota przemysłowego zgodnie z wytycznymi zadań konkursowych min. narysować pisakiem zamocowywanym w chwytaku robota linię na płaszczyźnie pochyłej, uwzględniając wskazaną trajektorię ruchu, pobrać z magazynu i ułożyć elementy na palecie (paletyzacja), skomunikować robota z PC za pomocą różnych protokołów komunikacyjnych.

Tym razem niestety konkurencja okazała się zbyt mocna, nie udało nam się zająć miejsca na podium, niemniej jednak zdobyliśmy bezcenne doświadczenie, które wykorzystamy w przyszłorocznym Konkursie Robotyki Przemysłowej.