Prelekcja nt. Honorowego oddawania krwi

45400785_335941473837231_6238423955737149440_n
W naszej szkole odbyła się prelekcja w klasach III dotycząca Honorowego oddawania krwi.
Pani Małgorzata Kosieradzka z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi uświadamiała naszych uczniów jak ważna jest zbiórka krwi. Zwróciła uwagę na fakt, iż idea honorowego krwiodawstwa opiera się na ratowaniu życia ludzkiego – głównie osób poszkodowanych w wypadkach, oczekujących na operacje chirurgiczne czy przeszczep szpiku kostnego.

Słuchacze dowiedzieli się także o korzyściach wynikających z bycia honorowym krwiodawcą. Prowadząca szczegółowo omówiła kto może zostać krwiodawcą i jakie są przeciwwskazania. Wyjaśniła również jak często, gdzie i ile krwi można oddać jednorazowo. Przybliżyła, krok po kroku drogę dawcy, uświadomiła młodzieży że oddawanie krwi jest bezpieczne i bezbolesne.

red. Justyna Kowalczyk