W czwartek, 9 października, uczniowie klasy 4B pod opieką pani Jaśminy Leśniewskiej wzięli udział w ciekawym i inspirującym spotkaniu w Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim. Tematem wydarzenia było: „Wege start – jak ogarnąć dietę roślinną”.
Zajęcia poprowadziła Sandra Marciniak – dietetyczka kliniczna i przedstawicielka Fundacji Viva, która w przystępny i interesujący sposób przybliżyła uczniom zagadnienia związane z weganizmem i świadomą profilaktyką zdrowotną.
Podczas spotkania uczestnicy dowiedzieli się m.in.:
●jak komponować zdrową i zbilansowaną dietę roślinną,
●jakie jedzenie daje siłę do nauki, sportu i codziennej aktywności,
●dlaczego suplementacja jest ważna w diecie wegańskiej,
●jak rozmawiać z rodzicami o zmianach w sposobie odżywiania,
●jakie są prawa zwierząt i jak można dbać o ich dobro.
Spotkanie odbyło się w ramach obchodów Światowego Miesiąca Dobroci dla Zwierząt, ogłoszonego w naszej szkole przez Klub Wolontariusza oraz Samorząd Uczniowski.
Uczniowie z zainteresowaniem słuchali prowadzącej, zadawali pytania i dzielili się swoimi doświadczeniami. Spotkanie było nie tylko źródłem wiedzy, ale również inspiracją do refleksji nad codziennymi wyborami i ich wpływem na zdrowie oraz środowisko.
Podczas spotkania uczestnicy dowiedzieli się m.in.:
●jak komponować zdrową i zbilansowaną dietę roślinną,
●jakie jedzenie daje siłę do nauki, sportu i codziennej aktywności,
●dlaczego suplementacja jest ważna w diecie wegańskiej,
●jak rozmawiać z rodzicami o zmianach w sposobie odżywiania,
●jakie są prawa zwierząt i jak można dbać o ich dobro.
Spotkanie odbyło się w ramach obchodów Światowego Miesiąca Dobroci dla Zwierząt, ogłoszonego w naszej szkole przez Klub Wolontariusza oraz Samorząd Uczniowski.
Uczniowie z zainteresowaniem słuchali prowadzącej, zadawali pytania i dzielili się swoimi doświadczeniami. Spotkanie było nie tylko źródłem wiedzy, ale również inspiracją do refleksji nad codziennymi wyborami i ich wpływem na zdrowie oraz środowisko.
