W piątek 4 grudnia 2015r. odwiedziliśmy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim.
W dniu 1.12.2015r. reprezentacja naszej szkoły brała udział w Mikołajkowym Turnieju Szachowym o Puchar Starosty Piotrkowskiego.
Na początek, czym w ogóle jest „martwy ciąg”. Wg Leszka Heinzla, dyrektora piotrkowskiego OSiR-u, to królowa siłowych dyscyplin sportowych. Jeden z elementów trójboju siłowego, obok wyciskania leżąc i przysiadu ze sztangą. To proste ćwiczenia wymagające sporo siły. Chodzi o poderwanie sztangi do wyprostu. Niektórzy podnoszą 200, inni 300 kg, a nawet więcej.
07-12-2015

TPS czyta dzieciom

Po raz kolejny w ramach ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” uczniowie z Koła Miłośników Książek zaprezentowali maluchom z Przedszkola Nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim wierszowane historyjki Jana Brzechwy.
05-12-2015

NOWY PLAN

Od dnia 14 grudnia 2015 r. (poniedziałku) w związku ze zmianą rozkładu godzin w klasach czwartych technikum będzie obowiązał NOWY PLAN.
W dniu 4 grudnia 2015 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Festiwalu Studenckich Kół Naukowych, czyli drzwiach otwartych i targach edukacyjnych na Politechnice Łódzkiej.

3 grudnia br. młodzież naszej szkoły zaprezentowała program literacki poświęcony życiu i twórczości Haliny Poświatowskiej pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Żwirki 5/7.
1 grudnia 2015r. w Centrum Idei „Ku Demokracji”przy Kościele Panien Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się spotkanie podsumowujące 45. edycję Konkursu Fotograficznego „Cały Piotrków w kwiatach”.
Już po raz piąty uczniowie naszej szkoły włączą się w globalną akcję   Amnesty International,  ogólnoświatowego ruchu ludzi działających na rzecz praw człowieka.
TRADYCJA WRÓŻB ANDRZEJKOWYCH sięga, prawdopodobnie czasów pogańskich. Pierwsza znana wzmianka o wróżbach andrzejkowych, pojawiła się w 1555 roku.
Zapraszamy wszystkich chętnych na zajęcia koła elektroniczno-robotycznego we wtorki na 9 i 10 godzinie lekcyjnej (15:20-17:00) w sali nr 8 oraz w czwartki na 1 godzinie lekcyjnej (8:00 - 8:45) w sali nr 10.
Wzorem lat ubiegłych, w naszej szkole odbyły się klasowe sesje fotograficzne, których organizatorami byli p. Rafał Ciupiński wraz z Samorządem Uczniowskim.

ul. Roosevelta 1
tel. 44 732-38-33
e-mail: zsp1@zsp1.piotrkow.pl

Piątek 10 maja 2024

Gordian, Chociesław, Gordiana, Symeon, Chocsław, Antonin, Izydor, Częstomir, Samuel, Wiktoryna, Jan, Sylwester, Sylwestra

Pomocne strony

Jak minęły tobie wakacje ?

Zobacz wyniki